wtorek, 4 marca 2014

Wieści z campusu, czyli co w trawie piszczy...

               Pisałem już kiedyś o tym, że nowy campus nie jest jeszcze ukończony. Krajobraz nieprzerwanie się rozwija. A to gdzieś pojawia się droga asfaltowa w pole, a to nagle wyrasta jakiś nowy budynek. Z resztą nieopodal campusu, gdzie kiedyś (czyt. we wrześniu) była jedna droga i szczere pole, teraz wyrasta albo w dużej mierze już wyrósł całkiem spory węzeł komunikacyjny z kilkupasmową drogą i kilkoma kondygnacjami. Pokuszę się o sąd, że na naszym gruncie ta sama robota zajełaby 5 lat- jak nic:)
              Codziennie widać robotników sadzących nowe drzewka, trawkę itd. W dalszym ciągu jednak wiele jest miejsc, gdzie widać, że jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim rzeczywiście ktoś powie, że campus jest ukończony.
              Póki co klimat jest dosyć swojski. Dosłownie i w przenośni:)               To samo tyczy się wielkiego gmachu biblioteki uniwersyteckiej. Od pól roku gmach stoi, jednak widać z zewnątrz jeszcze sporo niedoróbek. Przyglądam się codziennie, ponieważ budynek, w którym mam zajęcia znajduje się tuż obok. Do tej pory wydawało mi się, że postępów brak jednak natrafiłem w internecie na artykuł, w którym mowa o tym, że jeszcze przed oficjalnym otwarciem wyciekły zdjęcia wnętrz tejże biblioteki. Oceniono je, mniej lub bardziej trafnie, jako luksusuowe:)
              Będzie to największa wolno-stojąca biblioteka w Chinach. Malkontencji krytykują wystrój, który, ich zdaniem, bardziej przypomina wnętrze pałacu niź bibliotekę. Ale cóź, kto bogatemu zabroni??? Otwarcie podobo już w kwietniu:) Także od kwietnia będę stałym bywalcem....

źródło:http://www.whatsonxiamen.com/education/6412.html
Spodobał Ci się ten artykuł???

Oto kilka innych, dotyczących miasta Xiamen:
Xiamen- świątynia Nanputuo
Trochę sztuki każdemu się przyda....
Xiang`an Campus nocą
Xiamen- mało chińskie miasto
Xiamen- pierwsze wrażenia

1 komentarz:

  1. Przyznam że biblioteka rzeczywiście bardziej przypomina pałac niż bibliotekę. Ale ja się nie znam :P Tempo budowania to naprawdę maja niezłe. Pamiętam różnicę na początku 2006 roku w Pekinie i latem 2009. Z jednej linii metra powstało z 6, plus dodatki i miasteczko Olimpijskie. To o czym my tu mówimy. W Polsce drugą linię metra budują od nie wiadomo kiedy, a czy zdążą do września października tego roku, nie wiadomo.

    OdpowiedzUsuń