poniedziałek, 25 listopada 2013

[Przegląd Prasy Chińskiej] Metody chińskiej policji

                Stróże prawa w każdym kraju mają ciężkie życie. Rzadko się mówi o tym, co im się udaje, o tym, że w sumie może nie jest aż tak niebezpiecznie na ulicach jakby mogło być gdyby owe służby nie istniały.
                Jak są zdecydowani, to są zbyt brutalni, jak są bardziej wyważeni, to z kolei się do niczego nie nadają. Tak w kółko bez końca.
                Chińska policja w mieście Huizhou( prowicja Guandong) dzięki fantastycznie zaplanowanej i brawurowo przeprowadzonej akcji zatrzymała 23 członków gangu trudniącego się różnego rodzaju niecnymi uczynkami od włamań i rabunków po kradzież ryb:) Chłopaki chyba niczego się nie spodziewali, oddani partyjce popularnej w Chinach gry mah-jong.
                W każdym razie zatrzymanie podczas jednej akcji aż 23 kryminalistów może przerosnąć możliwości każdego małego miasteczka. Tak też było w tym przypadku. Jedyny areszt nie był przystosowany do ulokowania tak dużej liczby pensjonariuszy. Zatrzymani musieli być zamknięci w jednym dużym pokoju czy też celi:)
               Doświadczeni śledczy obawiali się, że złoczyńcy mogą skorzystać z okazji i ustalić wspólną wersję wydarzeń, co przeszkodziło by w śledztwie. Dodatkowo cała grupa pochodzi z innej części Chin, więc strażnicy nie mogliby zrozumieć ich dialektu. Wpadli, więc na pomysł, rodem z podstawówki, gdzie nauczycielka często mówi "cicho! bo Ci zakleję buzię!". Właśnie tak postąpili stróże prawa w powyższej sytuacji, zakleili kryminalistom gęby, no niech będzie, buzie!!!                Tutaj właśnie dochodzimy do sedna sprawy, no bo cóż właściwie powiedzieć o tym zdarzeniu. Z jednej strony policjanci wykazali się nie lada sprytem i bez wątpienia działali dla dobra śledztwa. Z drugiej strony ktoś powie, że to łamanie praw człowieka, a co gorsza tortury. Jak się do tego doda, że to w Chinach, to od razu wszyscy powiedzą, że złamano prawa człowieka.

                A jaka jest Wasza opinia na ten temat???

źródło: tutaj
Spodobał Ci się ten artykuł???Oto kilka podobnych:
[Przegląd Prasy Chińskiej] Wieżowiec w Chinach stanął...
[Przegląd Prasy Chińskiej] Czy aborcja to temat tabu w Chinach???
[Przegląd Prasy Chińskiej] Cuda chińskiej medycyny
[Przegląd prasy chińskiej] Do wody dla ochłody

2 komentarze:

 1. hm... cel uświęca środki? :D a tak na poważnie, to nie przesadzałabym - aż taka wielka krzywda chyba im się nie stała...
  Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie, że nie:) byle im przez przypadek nie zakleili ust razem z nosem:)

   pozdr

   Usuń