niedziela, 18 października 2015

Sichuan- Park Krajobrazowy Yading

                        Wreszcie po kilku dniach w drodze dotarliśmy do głównego celu naszej wycieczki- Park Krajobrazowy Yading. Niesamowite widoki, wysokość grupo ponad 4000 metrów nad poziom morza, a do tego jeszcze świetna pogoda: niebieskie niebo, słońce i gwiazdy.
                        Bez wątpienia, to jedno z najpiękniejszych miejsc jakie w życiu widziałem. Zdecydowaliśmy, że noc spędzimy pod namiotem, w górach na ok. 4700 m.n.p.m. Już sam ten fakt sprawił, że przygoda nabrała kolorytu, a widok gór nad ranem na długo pozostanie nie do pobicia. 
                        Jako, że były to święta narodowe, to oczywiście Chińczyków więcej niż "mrówków", ale na całe szczęście tylko do pewnego momentu można dojechać autobusem czy konno, potem liczba turystów spada drastycznie. Na drugi dzień rano pierwszymi napotkanymi ludźmi byli Tybetańczycy w drodze do pracy. 
                         W nocy było dość zimno, ale nie to było problemem. Prawdopodobnie z powodu wysokości wszystkich nas bolały głowy. Do tego serce waliło jak szalone, myślałem, że wyskoczy mi przez gardło. Nie była to najlepsza noc w moim życiu, ale warto było. Ten moment kiedy wystawiasz głowę z namiotu, a tam te góry, te widoki. Od razu w zapomnienie odeszło zmęczenie po ciężkiej nocy. A pierwszy promień słońca głaskający twarz? Nie ma nic lepszego...
                       

Spodobał Ci się ten artykuł???


Oto kilka z majówki 2015:
Chaoyang, czyli zagłębie dinozaurów
Mongolia Wewnętrzna cz.1
Mongolia Wewnętrzna cz. 2
Shandong- Qingdao
Shandong- Weihai
Shandong- Yantai

2 komentarze:

  1. wow, super zdjęcia ja nigdy nie byłam powyżej 4000 m a co dopiero spać, podziwiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdjęcia świetne, co do ilości chińczyków to ich zawsze jest wszędzie sporo :)

    OdpowiedzUsuń