piątek, 21 listopada 2014

Chiny, Rosja i płaszcz...

                        Ostatnio w Pekinie miała miejsce konferencja krajów APEC, czyli Współnoty gospodarczej Azji i Pacyfiku. Oczywiście Chińczycy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, także zaprezentowano różne udogodnienia, typu podświetlana na czerwono ulica. Generalnie mnóstwo przepychu, ale chyba nic w tym złego "jak się ma, to się gra".
                        W mediach trudno było zaobserwować jakieś wiadomości dotyczące, tego co na szczycie uzgodniono. Sporo było właśnie o tym, jak światowi przywódcy spędzają "czas wolny". Ewentualanie były również wzmianki o umowie gazowej między Rosją, a Chinami.
Z tej pespektywy Chiny oczywiście są złe, bo jak można z "ruskimi" handlować! Skandal! Moim zdaniem Chiny powinny coś Europie za ten kontrakt odpalić, bo napięta sytuacja na Ukrainie plus ceny ropy, pozwoliły Chińczykom na wynegocjowanie lepszych warunków:) Biznes is biznes, a Chińczycy bardzo dobrze wiedzą co to znaczy...
                        W mediach oczywiście nie mogło zabraknąć komentarzy do sytuacji kiedy
Prezydent Rosji okrył płaszczem chińską Pierwszą Damę. Miało to miejsce podczas pokazu fajerwerków, nie trudno się domyśleć, że na dworze, więc mogło być chłodno. Chińska "prezydentowa" oczywiście przyjęła płaszcz, zepewne podziękowała, a po 7 sekundach oddała go asystentowi. Generalnie nie jest to jakaś wielka rzecz. Ale zaraz! Przecież to
W. Putin. Napewno miał w tym jakieś niecne cele, ukryte prztyczki dla prezydenta Chin, że ten nie potrafi zadbać o żonę, która trzęsie się z zimna. Poza tym całe szczęście, że to
W. Putin, a nie np. B. Obama, bo z Prezydenta Rosji można się pośmiać przecież:) Obama, za to, bez przerwy żuł gumę, więc dostarczyli panowie pożywki dla mediów.

                       Gdzieś przeczytałem albo usłyszałem, że Chińczycy byli oburzeni, tak bardzo, że ocenzurowano te video, tak aby jak najmniej Chińczyków się o tym dowiedziało. Wydało mi się to dziwne, więc rozpytałem tu i tam, czy rzeczywiście nikt nic nie wie. Efekt taki, że wszyscy, których takie rzeczy interesują, widzieli filmik w internecie. Druga sprawa jest taka, że nikt się specjalnie tym nie podnieca. Ot taka tam ciekawostka! Mają świadomość, że na Zachodzie jest to zwykły gest dżentelmena i nie ma potrzeby robić z tego czegokolwiek, a już napewno afery.
                      Mi osobiście już się nie chce czytać o Rosji w polskich mediach. Widzę ostatnio niusa pt. "Polski piłkarz musiał uciekać z Rosji". Skojarzenia oczywiste, ktoś w środku nocy wywarzył drzwi i mierząc do piłkarza z kałasznikowa, dał mu 5 minut na ucieczkę pod groźbą śmierci. Jak już się przeczyta artykuł, to się okazuje, że klub zalegał z płatnościami, więc piłkarz rozwiązał kontrakt i wrócił do Polski. Co więcej, mówi, że chętnie by tam wrócił, bo dobrze się w Rosji czuje. ZDRAJCA!!!
                     Rosja, jaka jest to każdy Polak wie, więc moim zdaniem tendencyjnych tytułów i artykułów nikomu nie potrzeba. Czasami mówi się, że to taki piękny kraj, piękny język, wielki wkład w europejską kulturę. To może by tak coś w tej nucie napisać???

Spodobał Ci się ten artykuł???


Oto kilka innych:
11. listopada w Chinach...
Trochę sztuki każdemu się przyda....
Zatoka Halong

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz