poniedziałek, 9 października 2017

Powrót do Xiamen

               Prawie dokładnie trzy lata temu opuściłem Xiamen. Przez ten czas byłem w paru miejscach, a Xiamen w tym czasie mocno się zmieniało i rozwijało. Za kilka dni otwarte będzie metro, w wakacje odbył się szczyt BRICS, przed którym dosłownie malowano trawę na zielono, zwożono palmy i inne cuda niewidy:) Oczy Azji, a może i świata miały być zwrócone właśnie w stronę Xiamen, więc  wszystko musiało być na tiptop. Do tego stopnia, że ludziom kazano się wynieść na dwa miesiące z okolic centrum konferencyjnego a miasto było niemalże oblężoną twierdzą z ciągłymi kontrolami i to już na kilka miesięcy wcześniej. Brakowało tylko godziny policyjnej.
              Co najważniejsze jest to wciąż jedno z najpiękniejszych chińskich miast. Przypomina bardziej Kalifornię niż Chiny, dlatego jest to idealne miejsce na weekend, odreagowanie i tzw. reset.
                 Pogoda w październiku jest wciąż bardzo fajna, momentami nawet wciąż zbyt gorąca. Jednak życie na południu ma swoje plusy. w Szanghaju też jest jeszcze całkiem przyjemnie, ale wiem, że czekają mnie nawet przymrozki. W takim Xiamen mróz ewentualnie można uraczyć tylko w lodówce.
Spodobał Ci się ten artykuł? 
Oto Xiamen przed trzema laty:
Gulangyu- Fotopożegnanie z Xiamen cz. 1
Gulangyu- Fotopożegnanie z Xiamen, cz. 2
Fotopożegnanie z Xiamen- Zhongshan

13 komentarzy:

 1. Świetny blog. Bardzo lubię przeglądać blogi o tematyce podróżniczej. Świetny jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna sprawa takie miejsce

  OdpowiedzUsuń
 3. Super artykuł. Bardzo podobają mi się blogi podróżnicze. Świetnie sie przegląda tego bloga. Nie mogę się doczekać kolejnych wpisów. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne miejsce i cudowne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie sympatycznie wyglądają te tańczące dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog. Uwielbiam przeglądać tego typu blogi podróżnicze. Jestem pod wrażeniem. Na pewno będę częściej tutaj zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale super dziewczyny ;) miło popatrzeć

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie muszę tam pojechać ;D

  OdpowiedzUsuń