niedziela, 15 listopada 2015

Pandy

                        Jak wygląda panda każdy wie. Niestety jest ich coraz mniej, dlatego też próbuje się im pomóc przetrwać. W Chengdu jest właśnie takie miejsce, gdzie pandy sobie mieszkają, a ich głównym zadaniem jest "się mnożenie":) Patrząc jednak na ich leniwy i ślimaczy tryb życia, trudno sobie wyobraźić, żeby zabierały się do tego mnożenia z jakąś szczególną ochotą.
                                  Największe zaciekawienie budziły kilkumiesięczne "pandziątka". Jeszcze niezbyt potrafiące chodzić. Leżały sobie na kocykach, próbowały się ruszać, ale kończyło się to upadkiem z platformy, co z kolei budziło przerażenie tłumu:)
                                  Z tego, co zaobserwowałem pandy spędzają czas głównie na jedzeniu liści. Są to duże, masywne zwierzęta, więc trochę tych liści muszą zjeść, żeby zaspokoić głód.

Spodobał Ci się ten artykuł???Oto kilka innych, równie ciekawych:
ChangBaiShan, czyli wulkan cz.1
Mongolia Wewnętrzna cz.1
Harbin, czyli chińska, daleka Północ cz. 1
Dandong- Korea Północna

7 komentarzy:

 1. Jakie śliczne.... I panda wielka i panda mała :D

  W Tajpej udało się im rozmnożyć pandę, to w ZOO normalnie są numerki w kolejce do kojca z tymi pandami. Stoisz godzinę, 30 sekund przed szybą za którą buszują pandy - szybka seria słit fotuniek i won, nastepna 20 pod szybę :D i tak cały dzień...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pandy zadowolene, zapewne, bo jest ich coraz więcej, Chińczycy czy Tajwańczycy zadowleni bo mogą sobie machnąć sweetofocie, a jeszcze ktoś pewnie na tym robi siano- "win, win, win:

   pozdrawiam

   Usuń
  2. I kapitał polityczny bo to dar od Chińskiej Republiki Ludowej dla zwykłej Republiki chińskiej.... Tym pandom nawet imię dali polityczne (tzn tym dorosłym) - zjednoczenie ....

   Usuń
 2. Bardzo spodobał mi się artykuł. Pandy są urocze i zabawne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne stworzenia! Szkoda, że jeszcze nie miałam okazji zobaczyć pandy na żywo

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo słodkie zwierzątka, szczególnie ruda panda :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocze zwierzątka :)

  http://podrozeprzecietnejportmonetki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń