środa, 27 kwietnia 2016

JiuZhaiGou, czyli wąwóz JiuZhai:)

                        Prowincja Syczuan jest bardzo ciekawie skonstruowana, a dokładniej chodzi o jej topografię. W centrum w tzw. Kotlinie Syczuańskiej znajduje się największe miasto i stolica prowincji- Chengdu. Z tego tytułu wystarczy wyjechać za miasto kilkadziesiąt kilometrów i nagle zaczynają się góry. Jak są góry, to są też doliny, dolinami często pływają rzeczki, strumyczki, dzięki temu zieleń jest bardziej zielona, dobrze kontrastuje z błękitem nieba lub z ośnieżonymi szczytami. Taki właśnie jest Syczuan, po brzegi wypełniony wszelkiego rodzaju zabytkami przyrody.
                        JiuZhaiGou to jeden z pierwszych punktów tzw. hotspotów do zwiedzania w Syczuanie. Tak to już jest, renoma miejsca jest ogromna, dlatego też turystów jest tam najwięcej. Ja osobiście widziałem w Syczuanie conajmniej dwa miejsca według mnie bardziej ciekawe. 
                        Nie znaczy to, że JiuZhaiGou jest nie warte zachodu! Oddalone od Chengdu o jakieś 400km. W chińskich warunkach to niedaleko.
                       Niestety pogoda tego dnia nie rozpieszczała, na początku było pochmurno i padał deszcz. Po południu trochę się wypogodziło, ale promienie słońca były rzadką przyjemnością. Mimo, to było czym nacieszyć oko. Kolor wody naprawdę powalał, nie chcę sobie wyobrażać co by było przy błękitnym niebie. Wiele osób mówi, że JiuZhaiGou zawsze jest piękne, a różne pory roku wyciągają z tego miejsca inne  blaski.

Spodobał Ci się ten artykuł???Oto kilka innych, równie ciekawych:
Chaoyang, czyli zagłębie dinozaurów
Mongolia Wewnętrzna cz.1
Mongolia Wewnętrzna cz. 2
Shandong- Qingdao
Shandong- Weihai
Shandong- Yantai

1 komentarz:

  1. Cudowne zdjęcia! Każde ma w sobie duszę tego miejsca :)

    OdpowiedzUsuń